Hakkımızda

1988 Yılında Kadıköy'de küçük bir mağaza ile başlayan akvaryumculuk serüvenimiz 1992 Yılına kadar Mühürdar caddesinde devam etmiştir.1993 Yıllarının başında çalışanlarının destek ve gayretleri ile ilerlemesine devam eden ve 1994 yılında ikinci şübesini açma ihtiyacı duyan “DOĞASAN AKVARYUM”  siz saygı değer halkımıza  ve kıymetli müşterilerimize ulaşmada yeni bir çizgi kazanmış bu yolda emin adımlarla ilerlemiştir.

 

İthal balık ihtiyacının talebe bağlı olarak artmasından dolayı 1998 yılın da kurmuş olduğu kapalı alanda 23 tonluk balık büyütme ve üretim tesisini artan ihtiyaca göre değerlendirmiş ve 40 tonluk bir tesisi de bünyesine katmıştır.

 

İthal balıkların hastalık risklerinin yüksek olması ülkeler arası su yapılarının uyuşmamasından kaynaklanan etkenlerden dolayı balık sağlığındaki ölüm oranları yükselmiştir.Bu nedenle yerli balığa olan talep gün geçtikce artmış ve sektörün büyümesine ve gelişmesine ön ayak olmuştur.

 

Şimdide Akvaryum ihtiyacındaki talebi en iyi şekilde karşılamak ve insanların bu hobbye olan meraklarını hiç vakit geçirmeden ulaşmalarına yardımcı olacak yepyeni bir anlayışla siz müşterilerin hizmetine sunduğu www.akvaryumsatis.net sitemizi hizmete sunar.

 

                                 

 

ÖnsözTarihte hobi amaçlı balık yetiştiriciliğinin en eski örneğini Sümer uygarlığında görmekteyiz. Elimize geçen bu metin yaklaşık İ.Ö. 2500-2000 yıllarına ait olup " Balığın Evi " ismini taşımaktadır.

  

·    Balığım, bir ev...

·    Balığım senin için bir ev yaptım, senin için bir tahıl ambarı yaptım,

·    Eve fazladan bir avlu, kocaman bir ağıl yaptım senin için,

·    İçini tütsüledim, bir şenlik kuyusu kazdım(?),

·    Yüreği neşelendiren bir yer,ık dokulu(?) evine kimseler yaklaşamaz,

·    onu bitkilerle donattım,

·    Evde yiyecek var, en iyisinden yiyecekler,

·    Evde içecek var , mutluluk içecekleri...

·    Tanıdıkların gelsin,

·    Sevdiklerin gelsin,

·    Babanla deden gelsin,

·    Ağabeyinin oğlu gelsin, kardeşinin oğlu gelsin,

·    Küçüklerin gelsin, büyüklerin gelsin,

·    Karınla çocukların gelsin,

·    Arkadaşların, dostların gelsin,

·    Ben de gelirim (diyen) herkes doluşsun,

·    Komşularından gelmeyen kalmasın.

·    İçeri gir sevimli oğlum,

·    Gün geçiyor, gece geliyor,

·    Ay ışığıyla içeri gir.

·    Tuzlu bir kanal (içindeymiş) gibi sıkıntı (?) nedir 'bilmeyeceksin'

·    Irmak çamuru (içindeymiş?) gibi rahatsız edilmek nedir
'bilmeyeceksin'

·    Seninle gelip, hayranlıkla bakabileyim sana,

·    Bir köpek gibi koklama yerine hayranlıkla bakabileyim sana...

KAYNAKLARKRAMER, S.N. "Tarih Sümer'de Başlar", s. 420-422.


                                                                                                                          Kanuni sultan Süleyman

    Hayatta her şeyden daha çok  sıhhatin önemli olduğunun kadar haklıydı. Başarıya koşmuş, her istediğini elde edebilen bir  insan olmasına rağmen,yinede sağlıklı yaşamın  tüm bunların  üstünde olduğunu vurgulamıştır. bizler o’nu yaptığı onca etkinliğe karşın  , bu sözleriyle anımsıyoruz.çünkü söylediğisöz, tüm insanlık tarihi boyunca geçerli olacaktır.insanoğlu, dünyada var olduğu surece,sağlıklı bir yaşamı da göz ardı etmemek zorundadır.     

 

Nedir sağlıklı yaşam ?

 

Stresten kuırtulmak mümkünmü? Kuskusuz hayır. Ama azaltmak elimizde. Bunun içinde bir takım uğraşlar, bazı hobiler geliştirilebilir. İşte bunlardan birideakvaryum’dur, eve yorgun bir vaziyette geldiniz birilerine kızdınız, işiniz istediyiniz gibi gitmedi. Geçin akvaryumun karşısına, gözünüze herhangi bir balığıkestirin ve bir süre Sadece ama sadece onu izleyin. Ondan,bıkıp bir dıyerine geçin, yada tümünü gözden geçirin. Sakin sakin su İçinde bir oraya, bir burayagidiş gelişlerini gözleyin,bırakın sizi yemeye çağırsınlar ya da başka bir nedenle bir Şeyler yapmanızı istesinler. Kalınız akvaryumunuzun başında bir süresonra kalkınız. Canınızın sıkıntısının Geçtiğini hemen fark edeceksiniz.

 

Akvaryum için kesinlikle fazla zaman harcamayınız! Tek uğraşınız o olmasın.ona fazla özen göstermeyin.

 

Bırakın kendi kendine dengesini kursun. Sadece eksilen suyunu tamamlayın(yenileyin demiyorum).Balıklara Çok fazla yem vermeyin.(Balık açlıktan kolay kolay ölmez). Kısaca bir kere düzenini sağladınız mı, bırakınız.